Aktuality » Advent v pavilonu A

Advent v pavilonu A

Louňané se během následujícího období mohou těšit na řadu adventních programů v centru města i mimo něj.

Také lounský park zažije adventní náladu. Pavilon A bude mimořádně otevřen v sobotu 7. prosince od 10.00 do 17.00 hodin, a to nejen kavárna, která se zaměří na zimní sortiment, ale především velký sál, kde proběhne adventní akce knihovny ve spolupráci s několika spolky a partnery. Program bude zaměřený na děti i dospělé, zábavu zde najdou celé rodiny.

Pro nejmenší je připravena Ježíškovna. Knihovníci pomohou vytvořit dopis Ježíškovi i dětem, které ještě neumí psát. Dopisy pak budou na Ježíška čekat na náměstí v knihovně, kde si je určitě vyzvedne. Do pavilonu se chystají také Andělky z Luny, knihovníci z dětského oddělení a řada dobrovolníků. Vyrábět se budou ozdoby z přírodnin i skla, šperky, vánoční přání, recyklovat se budou pytle z Makovičky a ze starého papíru vyrostou stromečky.

Nakoupit si návštěvníci mohou třeba výrobky pod značkou Markvarecké jablíčko, což jsou jablečná vína a mošty nebo výrobky tuchořických šikovných žen, samozřejmě vánoční zboží Spolku paní, dam a dívek, knihy z produkce spolku Lounští Lounským. Vhodným dárkem od Ježíška mohou být i vstupenky na sedmý reprezentační ples knihovny, které se na akci začnou prodávat, anebo poukaz na průkazku do knihovny.

Vstup do pavilonu je zdarma, zájemci zaplatí za jednotlivé workshopy formou žetonů, které si zakoupí při vstupu do pavilonu.

Další informace na webových stránkách a facebooku knihovny.

Vaše knihovna