Aktuality » Beseda s autorkou knih Sláma v botách 2

Beseda s autorkou knih Sláma v botách 2

Stejně jako v roce 2012 (Noc v knihovně) a 2016 (Republiková čítárna), i letos MKL využila „den navíc“. V sobotu odpoledne se v kongresovém sále sešli příznivci čtení a zahradničení. Hostem byla lounská rodačka, blogerka a spisovatelka Veronika Kyčera Kučerová, která historky „ze zahrady a kuchyně“ již několik let publikuje na internetové stránce www.slamavbotach.cz.

Veronika Kyčera Kučerová prokládala čtení ze svých dvou knih (Sláma v botách a Nejdůležitější v životě je láska. A hlína za nehty!) humorným vyprávěním o zahradničení, pečení chleba, bylinkách, semínkovně a zelené domácnosti, prostě o spokojeném venkovském životě „s hlínou za nehty“. Ve druhé polovině besedy se návštěvníci podívali na projekci fotografií a ochutnali si kváskový chléb. Na závěr následovala zajímavá debata, výměna semínek na pěstování z lounské Semínkovny a prodej obou knih s podpisem autorky. Celé odpoledne se vydařilo a všichni odcházeli spokojeni.

Další zajímavá akce MKL „Velikonoční neděle“ se uskuteční 5. dubna na lounském výstavišti v pavilonu A od 13:00 hodin. Děti i dospělí si budou moci ozdobit kraslice, perníčky nebo vyrobit jinou velikonoční výzdobu v tvořivých dílničkách. Nebudou chybět ani prodejní stánky. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Ilona Konířová, MKL