Aktuality » Bezpečná! Městská knihovna Louny

Bezpečná! Městská knihovna Louny

Bezpečnost, to je hlavní motiv nadcházejících dní. Městská knihovna Louny se snaží nabízet služby svým čtenářům v každé situaci tak, aby se cítili bezpečně. Co nejméně omezit provoz, přijímat smysluplná opatření, chránit čtenáře a zaměstnance, to je úkol příštích dnů.

 

Základní hygienická opatření, tzv. 3R

Rouška – ruce – rozestup.

Vrácené knihy znovu půjdou do pětidenní karantény a obaly projdou dezinfekcí, teprve pak se vrátí na regály.

Horká linka do knihovny

Počínaje dnem 22. 9. obnovuje knihovna telefonickou horkou linku, která slouží pro objednání knih. Knihy si mohou objednat čtenáři-senioři, anebo lidé, kteří nemohou knihovnu navštívit, knihy budou doručovány, zatím, 1x týdně do domácností. Novinkou je sběr knih po přečtení, a to pouze u čtenářů, kteří si službu telefonicky domluví na horké lince, a mají k ní vážný důvod.

Horká linka funguje na čísle 734 521 902 vždy první hodinu otevírací doby knihovny (pondělí 15-16, úterý – pátek 9-10, sobota 9-10, neděle 14-15 hodin).

Knihy je možné objednávat na e-mailové adrese: objednavky@mkl.cz. Doručení objednaných knih proběhne do 5 dnů. Knihy mohou místo čtenářů-seniorů vracet i rodinní příslušníci.

Knihovna dětem

Bibi a Bruno začne znovu vysílat od středy 30. 9., zatím každou středu dopoledne.

Knihovna má také novinky

Pro školy všech typů začne nabízet „distanční knihovnické lekce“. Momentálně probíhá zkušební provoz, lekci si školy objednají dle katalogu přímo virtuálně do třídy.

Třetí věk zahajuje nový školní rok, ovšem i v rámci tohoto projektu se počítá také s webináři a distančním studiem.

Knihovna připravuje i řadu dalších projektů, např. začíná natáčet podcasty týkající se nových knih a zajímavostí ze světa kultury.

Lounská knihovna zůstává majákem i v těžkých dobách, snaží se podporovat pozitivní myšlení lidí a aktivity ve své komunitě.

Všem čtenářům i nečtenářům přeje pevné zdraví a optimistickou mysl.

 

Dagmar Kučerová, ředitelka