Aktuality » Březen - měsíc čtenářů - Udržitelnost v knihovnách

Březen - měsíc čtenářů - Udržitelnost v knihovnách

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje třináctý ročník akce Březen - měsíc čtenářů. Březen jako Měsíc knihy se slaví již od roku 1955. Je to tedy naše nejstarší kampaň k podpoře četby a čtenářství. Tento rok bude hlavním komunikačním tématem v českých knihovnách "udržitelnost". Cílem je propagovat činnost a služby knihoven, nabídnout nové moderní služby a podpořit společenský význam a prestiž četby – prostě dát o sobě vědět.

Také MKL se, jako každý rok, zapojí do této akce. A začátek bude ve velkém stylu – 1. března propukne před knihovnou Masopustní veselí. Celý měsíc budou probíhat zajímavé akce, např. Louny, Poeticky! 2022, Dětská scéna 2022 – recitace (oblast), Národní týden trénování paměti, vernisáž výstavy na téma Květiny, Rodinné prázdniny s Klub(ovnou) Luna, akce pro děti - S knížkou do života, Království malých čtenářů a Josef Lada dětem, literární soutěž „Domov“, výstava fotografií Louny v době první republiky. V ulicích Loun se budou pohybovat Knihovničtí inspektoři, kteří Vám poradí jak na čtení e-knih. Pokud se s námi budete chtít podělit o své názory, týkající se nabídky poskytovaných služeb a aktivit, přijďte vyplnit krátký dotazník „Zajímá nás Váš názor“.

Jestli ještě nemáte dětskou knížku Království malých čtenářů aneb Noční výprava za ztracenými knihami, můžete si ji v knihovně během března koupit za zvýhodněnou cenu. Děti si mohou vyplnit kvíz inspirovaný tímto příběhem a získat drobnou odměnu.

Březen – měsíc čtenářů bude ukončen 1. dubna další velkou akcí Nocí s Andersenem. Jde o mezinárodní aktivitu podporující vztah dětí a rodičů ke knihám, čtení a knihovnám.

Věříme, že si z naší pestré nabídky vyberete. Více informací najdete na www.mkl.cz. Také budeme rádi za vyplnění dotazníku, abychom mohli aktualizovat naše aktivity dle Vašich přání a námětů. Těší se Vaše knihovna.

 

Ilona Konířová