Aktuality » Celostátní akce Týden čtení dětem

Celostátní akce Týden čtení dětem

Na začátku června letošního roku přizvaly knihovnice dětského oddělení ke spolupráci učitelky mateřských škol a nižšího stupně základních škol s nabídkou projektu Městské knihovny Louny s názvem Čtěme spolu. Cílem tohoto projektu je podpořit předčítání dospělých předškolním a mladším školním dětem.

Několik tříd se v rámci této celostátní akce mohlo zúčastnit i poutavé besedy spisovatelky a ilustrátorky v jedné osobě Lucie Gebauer, která dětem nejen četla ze své knihy Království malých čtenářů, aneb noční výprava za ztracenými knihami, ale uspořádala pro ně při tomto setkání i malou ilustrátorskou dílnu.

Další část projektu popsala knihovnice Jana Hrbková: „Vybraly jsme texty čtyř známých českých autorek, jichž knihy se dobře čtou a podporují dětskou fantazii. Úkolem dětí bylo na základě vyslechnutého příběhu vytvořit výstižnou ilustraci k textu. Děkujeme všem učitelkám, které se připojily k naší výzvě. V knihovně se nám tak sešlo mnoho krásných ilustrací, které jsme vystavily v ateliéru knihovny. Všechny děti, které se zúčastnily projektu a namalovaly obrázek, získaly za odměnu záložku vyzdobenou ilustrací dětí ze Speciální školy Louny, na které je malba barevných a veselých domů v Dlouhé ulici, o které se dočetly v jednom z příběhů.“

 

Jitka Andrlová, MKL