Aktuality » Dětská scéna Louny 2024: Mladí divadelníci ve Vrchlického divadle

Dětská scéna Louny 2024: Mladí divadelníci ve Vrchlického divadle

Ve dnech 13. a 14. dubna 2024 se ve Vrchlického divadle v Lounech konala krajská přehlídka dětského divadla a recitačních kolektivů Ústeckého kraje s názvem Dětská scéna Louny 2024. Tato přehlídka, která slouží jako postupové kolo na celostátní přehlídku ve Svitavách, dala prostor mladým divadelním talentům z celého kraje, aby předvedli své umění, vzájemně se inspirovali a v neposlední řadě se utkali o postup na národní přehlídku.

Na pódiu Vrchlického divadla se během dvou dnů vystřídalo celkem 7 divadelních souborů a 4 recitační kolektivy s pestrou paletou inscenací a textů. Dva soubory se na poslední chvíli odhlásily. Odborný lektorský sbor ve složení Irena Konývková, Radek Marušák a Jan Hnilička pečlivě hodnotil všechny inscenace a po náročném rozhodování vybral čtyři soubory, které ocenil.

Čestná uznání lektorského sboru si odnesly soubory Čtyřlístek (ZŠ Lovosice, vedoucí soboru Iva Rybová), Gaučáci (ZUŠ Louny, Oksana Kaplanová) a H2O (ZŠ Novosedlice, Lucie Masárová). Zvláštní cenu lektorského sboru s doporučením do širšího výběru na celostátní přehlídku Dětská scéna Svitavy 2024 pak získal soubor Ticho, prosím! ze ZUŠ Louny pod vedením Oksany Kaplanové s inscenací Chiby.

Dětská scéna Louny potvrdila zájem mladých lidí o divadelní umění. Přehlídka slouží jako důležitá platforma pro jejich rozvoj a podporuje jejich zájem o divadlo. Všem účastníkům přejeme hodně štěstí v dalším kole a těšíme se na další ročník. Dětská scéna pokračujte 20. a 21. dubna, kdy v Klub(ovně) Luna své texty předloží recitátoři sólisté.

Více informací o přehlídce Dětská scéna Louny naleznete na webových stránkách www.mkl.cz/prehlidky. Přehlídku finančně podpořily Ministerstvo kultury a MŠMT prostřednictvím národního informačního a poradenského střediska pro kulturu NIPOS-ARTAMA, Ústecký kraj, recitátoři byli tradičně obdarováni výrobky Spolku paní, dam a dívek.

 

Ondřej Kunc, MKL

 

Fotogalerie