Aktuality » H. Ch. Andersen opět v Lounech

H. Ch. Andersen opět v Lounech

Po nucené odmlce se Městská knihovna Louny opět připojuje k mezinárodní akci „Noc s Andersenem“. V pátek 1. dubna 2022 (a není to apríl) proběhne od 16 do 19 hodin ve všech prostorech knihovny zábavný program pro celé rodiny. Připravena je např. pátrací hra, tvořivé dílničky, malování na obličej, opékání vuřtů, lampionový průvod. Děti mohou zdarma získat svůj první průkaz do knihovny. Cílem této aktivity je podpořit vztah dětí a rodičů ke knížkám, čtení a knihovnám.

Už je to dvacet dva let od doby, kdy měly první děti možnost zažít noční program a přespání v knihovně. Během let se z této původně malé akce v Uherském Hradišti stala mezinárodní aktivita spojující malé i velké čtenáře ze všech míst světa. I v lounské knihovně se tato akce stala tradicí. Knihovníci však chtějí udělat radost více dětem, proto kromě nočních aktivit pro pozvané holky a kluky připravili zajímavý odpolední program pro širokou veřejnost. Letos je zaměřený na příběh z knihy Lucie Gebauer „Království malých čtenářů.“

Při plnění úkolů se děti na stanovištích setkají s postavami právě z tohoto příběhu. Za své snažení dostanou drobné odměny od pohádkové babičky. V 17.00 proběhne v dětském oddělení setkání a beseda s Lucií Gebauer. Její knihu je také v tento den možno zakoupit za výhodnější cenu. Ale tím zábava nekončí – děti si mohou vytvořit placku s vlastním obrázkem, vybarvit dřevěná zvířátka, nechat si něco pěkného namalovat na obličej nebo si na dvorku knihovny opéct vuřty. Do akce se svými vystoupeními zapojí také místní školy a školky. Vše vyvrcholí v 19.00 lampionovým průvodem, který končí setkáním s H. CH. Andersenem v parku u restaurace Stromovka. Všichni jsou srdečně zváni k účasti.

 

Jana Hrbková, MKL