Aktuality » Iniciativa za zlepšení vzdělávání v informační a mediální gramotnosti

Iniciativa za zlepšení vzdělávání v informační a mediální gramotnosti

Knihovna Gymnázia Na Zatlance se připojuje k iniciativě, která má zlepšit vzdělávání v informační a mediální gramotnosti. Cílem je vytvořit lokální komunitu učitelů a knihovníků na úrovni každého okresu. Do těchto aktivit se zapojí i UJEP a zkušenosti z této iniciativy ze budou z Ústeckého kraje replikovat do dalších regionů ČR.

 

Budete společně řešit, co by vám ve vzdělávání pomohlo a budete dostávat potřebnou podporu, aby vaše vzdělávání mělo smysl. Vedle vzájemného sdílení, setkávání s významnými aktéry v IG/MG budete navštěvovat redakce významných mediálních domů a budete se potkávat i s dalšími podobně smýšlejícími lidmi z ostatních okresů Ústeckého kraje. Každý, kdo se chce vzdělávat v IG/MG, už na to nebude sám!

Pokud máte zájem se připojit, přihlaste se přes formulář. Začínáme v naší knihovně ve čtvrtek 13. listopadu od 13 do 16 hodin. V případě, že máte zájem rozvíjet IG/MG, nevadí, že nebudete mít čas se v uvedenému termínu iniciačního setkání účastnit, stejně se přihlaste. Budete tak vědět, co se bude dít a připojit se později.

Pokud se chcete na cokoliv zeptat, volejte garantovi vzdělávání Michalu Kaderkovi na 777 879 481, či pište na kaderka@zatlanka.cz.

Michal Kaderka se věnuje výuce mediální výchovy od roku 2010 na pražském Gymnáziu Na Zatlance a od roku 2018 učí na FF UK budoucí učitele, jak učit mediální výchovu. Je autorem otevřené učebnice mediální výchovy Svět médií na www.svetmedii.info a je odborným garantem Festivalu mediálního vzdělávání či Akademie mediálního vzdělávání, které pořádá Seznam.cz.