Aktuality » Kamarádka knihovna

Kamarádka knihovna

Děti, knížky, povídání, čtení a různé tvůrčí aktivity. Hlahol, smích i napjaté ticho při čtení. Takhle prima nám je v dětském oddělení Městské knihovny Louny. Povídáme si o všem možném a objevujeme společně spoustu zajímavých věcí. Oč jde? No přece o návštěvy dětských kolektivů v naší knihovně.

Pravidelná setkávání s dětmi z mateřských škol jsou báječná. Zvlášť když zazní věty: „A budeme si zase číst? A kdy už si budeme prohlížet knížky? Já odpoledne přijdu s maminkou, abych si mohl vzít ty knížky domů.“ Také besedy s mladšími školáky potěší: „Když jsem byl malej, tak jsem tu byl se školkou - a budeme zase hrát tu pohádkovou hru? Já už jsem přečetla tu knížku, co jsem si půjčila minule.“ A že dokážeme zaujmout i starší holky a kluky potvrdí hlášky typu: „To je hustý. To jsem nečekal, že ty knížky budou tak dobrý.“

Jsme moc rádi za spolupráci se školami. Díky nim mohou svět knížek a čtení objevit i děti, které by se jinak do knihovny možná vůbec nedostaly. Již řadu let nabízíme zdarma pro školy všech typů besedy a projekty na nejrůznější témata – seznámení s knihovnou, jak vznikají knížky, programy představující jednotlivé autory, knihy či žánry, povídání o Lounech, šikaně a mnoho dalšího. Podrobnosti najdete v Katalogu lekcí a projektů na www.detske.mkl.cz. Jsme rádi, že jsou setkání v knihovně oblíbená. Pokud nás budete chtít také navštívit, prosím, kontaktujte nás s časovým předstihem – detske@mkl.cz nebo 734 521 908. Těšíme se na vás.

 

Jana Hrbková, MKL

více informací - hrbkova@mkl.cz