Aktuality » Křesla pro hosty - beseda o GVH

Křesla pro hosty - beseda o GVH

V pavilonu Josefa Fouska na Výstavišti v Lounech je nainstalovaná výstava Tajemství Loun první republiky Městské knihovny Louny, která představuje osobnosti, stavby a každodenní život v Lounech v tomto období. Společně s Městskou knihovnou zde vystavuje výtvarné práce žáků na téma doby první republiky Základní umělecká škola. A přidala se i Základní škola Louny, Školní 2426, která zde prezentuje dlouhodobý projekt na téma života a díla Karla Čapka.

V MKL k projektu vytvořily studentky Třetího věku, vedené lektorkou Janou Marešovou, řadu portrétů osobností a kreseb budov, které patří k tomuto historickému období. Z těchto velmi krásných a propracovaných kreseb vznikla sada pohlednic, které byla pokřtěna v pátek 2. června v podvečerních hodinách při další z besed Křesla pro hosty. Slavnostní událost podpořilo i kytarové vystoupení učitele Tomáše Ernsta a jeho žákyně Anny Marie Černé ze ZUŠ Louny.

Do křesel pro hosty zasedli odborníci na slovo vzatí – dlouholetí profesoři této školy Karel Mareš a Jaroslav Řeřicha. Poslechnout si jejich vyprávění o dějinách Gymnázia Hlavatého si přišli nejen studenti třetího věku MKL ale i mladší absolventi této jediné všeobecně vzdělávací střední školy v Lounech.

Výstava Tajemství Loun první republiky je v pavilonu Josefa Fouska k vidění přes celé léto. Do prázdnin se v pavilonu uskuteční 16.  a 30. června od 17 hodin další dvě besedy o první republice v Lounech. Sadu pohlednic je možné zakoupit v Městské knihovně Louny.

 

Jitka Andrlová, knihovnice MKL