Aktuality » Louny, Poeticky! 2022 a Dětská scéna Louny 2022

Louny, Poeticky! 2022 a Dětská scéna Louny 2022

Krajská postupová přehlídka Louny, Poeticky! 2022 a oblastní kolo postupové přehlídky Dětská scéna Louny 2022 se uplynulou sobotu konaly v Městské knihovna Louny. Dospělí recitátoři měli možnost postoupit na národní festival Wolkrův Prostějov, ti dětští pak do krajského kola.

Po dvouleté odmlce, kdy se recitační přehlídky buď nekonaly vůbec, nebo se přesunuly do on-line prostředí se v lounské knihovně recitovalo opět prezenčně. Tradiční přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie Ústeckého kraje Louny, Poeticky! má v kalendáři své místo právě druhý březnový víkend. V letošním roce se přihlásilo 7 recitátorů. Lektorský sbor ve složení Renata Vordová, Dagmar Kučerová a Jana Hrbková ocenili kvalitní dramaturgii a výběr textů u všech vystupujících.

Cenu lektorského sboru s postupem na národní přehlídku získali Jana Suchanová, Petra Vališová a Veronika Zaderlíková. Laureátkou krajské postupové přehlídky se stala Rozálie Vraná.

Oblastní kolo Dětské scény se původně mělo konat o den později, ale z důvodu malého počtu přihlášených recitátorů bylo posunuto na sobotu. Do krajského kola, které bude na konci dubna opět pořádat MKL, postoupila Alžběta Zajícová. Ta se v sobotu a neděli 23. a 24. dubna potká s ostatními výherci oblastních kol Ústeckého kraje, z nichž vyjdou postoupivší na celostátní přehlídku ve Svitavách.

Zmíněné přehlídky jsou i letos zastřešeny národní informační a poradenským střediskem pro kulturu NIPOS-ARTAMA.

 

Ondřej Kunc, MKL