Aktuality » Louny, Poeticky! oslavily talent mladých recitátorů

Louny, Poeticky! oslavily talent mladých recitátorů

V sobotu 23. března se v Lounech konala krajská postupová recitační přehlídka Louny, Poeticky! 2024 s postupem na národní přehlídku Wolkrův Prostějov. Přehlídka, která se koná pod záštitou Městské knihovny Louny, je určena pro mladé recitátory z Ústeckého kraje a dává jim možnost zabojovat o postup na prestižní celostátní festival.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 15 sólových recitátorů ve dvou kategoriích a 2 soubory divadla poezie. V kategorii do 18 let věku (1. kategorie) porotu nejvíce zaujali Anna Bártová, Štěpán Kovář, Leontýna Líbová, Aneta Menclová a Františka Zikánová. V kategorii do 21 let věku (2. kategorie) bude Ústecký kraj reprezentovat Petra Vališová.

Všichni účastníci předvedli skvělé výkony a porota ocenila jejich přednes, výběr textu a jeho podání. Odborný lektorský sbor ve složení Jan Anderle, Olga Strašáková a Ondřej Šulc jim také poskytl cenné rady a připomínky pro jejich další umělecký růst.

Přehlídka Louny, Poeticky! je skvělou příležitostí pro mladé recitátory, aby se prezentovali před odbornou porotou a získali cenné zkušenosti. Je také důležitou platformou pro propagaci uměleckého přednesu a pro podporu mladých talentů.

Všem postupujícím recitátorům gratulujeme a přejeme hodně štěstí na Wolkrově Prostějově!

Více informací o přehlídce Louny, Poeticky! naleznete na webových stránkách www.mkl.cz/prehlidky. Přehlídku finančně podpořily Ministerstvo kultury a MŠMT prostřednictvím národního informačního a poradenského střediska pro kulturu NIPOS-ARTAMA, Ústecký kraj, recitátoři byli tradičně obdarováni výrobky Spolku paní, dam a dívek.

 

Ondřej Kunc, MKL

 

Fotogalerie