Aktuality » Louny se rozezněly poezií: Dětská scéna zná své postupující

Louny se rozezněly poezií: Dětská scéna zná své postupující

V neděli 24. března 2024 se v Lounech konalo okresní kolo recitační přehlídky Dětská scéna. Do Klub(ovny) Luna se sjelo 29 mladých talentů z celého okresu, aby přednesli své texty poezie a prózy.

Recitátoři byli rozděleni do čtyř kategorií podle věku. V první kategorii (2. a 3. třída ZŠ) porotu nejvíce zaujali Jana Kunertová, Julie Macháčková a Pavlína Řezáčová. Ve druhé kategorii (4. a 5. třída) si postup do krajského kola vybojovali Barbora Benešová, Nina Rážková a Jan Stejskal. V třetí kategorii (6. a 7. třída) se z vítězství radovali Tobiáš Jonáš Müller, Ondřej Šimandl a Milena Tyrpáková. Ve čtvrté kategorii (8. a 9. třída) porotu nejvíce zaujali Pavel Habich a Vít Šácha.

Odborný lektorský sbor ve složení IvaŠimková, Taťána Mádlová a Tomáš Hart vyzdvihl jejich silné stránky a poukázal na oblasti, ve kterých se mohou zlepšit. Recitátoři tak získali cennou zpětnou vazbu, která jim pomůže dále rozvíjet jejich recitační dovednosti.

Vítězové okresního kola Dětské scény postupují do krajského kola, které se bude konat v Lounech: dětské divadlo 13. – 14. 4. ve Vrchlického divadle, sólová recitace 20. – 21. 4. opět v Klub(ovně) Luna.

Děkujeme všem recitátorům za jejich účast a přejeme jim hodně štěstí v dalších kolech!

Více informací o přehlídce Louny, Poeticky! naleznete na webových stránkách www.mkl.cz/prehlidky. Přehlídku finančně podpořily Ministerstvo kultury a MŠMT prostřednictvím národního informačního a poradenského střediska pro kulturu NIPOS-ARTAMA, Ústecký kraj, recitátoři byli tradičně obdarováni výrobky Spolku paní, dam a dívek.

 

Ondřej Kunc, MKL

 

Fotogalerie