Aktuality » Lucie Gebauer v lounské knihovně

Lucie Gebauer v lounské knihovně

I v letošním roce se Městská knihovna Louny připojila k celostátní akci Březen – měsíc čtenářů. Při přípravě různých aktivit knihovníci nezapomněli ani na své malé návštěvníky. Ve dnech 16. a 17. března besedovali žáci základních škol s Lucií Gebauer, autorkou knihy Království malých čtenářů aneb Noční výprava za ztracenými knihami. Vydal ji spolek Lounští Lounským fungující při knihovně.

V rámci Března – měsíce čtenářů a projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka proběhla v dětském oddělení knihovny setkání dětí z prvních tříd s Lucií Gebauer. Cílem takových aktivit je přiblížit dětem svět knížek a motivovat je ke čtení. Autorka je seznámila s příběhem a jeho hlavní hrdiny, mluvila o tom, co ji inspirovalo k jeho napsaní, a protože vytvořila i ilustrace, tak dětem ukázala skicy a originály obrázků. Děti zaujatě naslouchaly úryvkům z knížky a aktivně doplňovaly autorčino vyprávění. Motivovány příběhem pak nadšeně společně vytvořily svého třídního skřítka. Na závěr si mohly zakoupit knížky, do kterých jim Lucie Gebauer vepsala věnování.

Oběma dny se nesla dobrá nálada a setkání proběhla v milé atmosféře. Příběh děti rozhodně zaujal. Pokud byste se také chtěli ocitnout v noční knihovně a pátrat po tajemství ztracených knih, můžete si knihu v rámci Března – měsíce čtenářů zakoupit za zvýhodněnou cenu v lounské knihovně.

 

Jana Hrbková, hrbkova@mkl.cz