Aktuality » Malostranské čarodějky zavítaly do lounské knihovny

Malostranské čarodějky zavítaly do lounské knihovny

Ve středu 16. března 2022 odpoledne byla v Městské knihovně Louny pokřtěna kniha Čarodějka a zlatý elixír, jejíž autorkou je lounská spisovatelka Petra Kubašková. Role kmotry se ujala "Knižní kecka Jana" a slavnostně ji přivítala do světa čtenářek a čtenářů.

V podvečer ve středu 16. března byla lounská knihovna místem slavnostního křtu knihy lounské autorky Petry Kubaškové. "Jsme moc rádi, že situace dovolila, abychom se tu dnes mohli sejít při této milé příležitosti. Snad je to začátek návratu k normálnímu životu." řekla
ve svém úvodním slově Dagmar Kučerová, ředitelka lounské knihovny.

Spisovatelka Petra Kubašková nejprve přítomným hostům představila svou fantasy sérii
o čarodějkách z pražské Malé Strany. Kniha Čarodějka a zlatý elixír je jejím třetím a současně posledním dílem. Klavírní a houslový hudební doprovod byl střídán autorčiným předčítáním úryvků z nové knihy. Jako kmotru si pro ni spisovatelka vybrala "Knižní kecku Janu" - knihovnici dětského oddělení Janu Hrbkovou. Ta knize popřála mnoho spokojených  čtenářek a čtenářů a pokřtila ji, jak se k názvu knihy hodilo, zlatavými třpytkami. Následovaly rozhovory s autorkou a podepisování knihy. Celé setkání proběhlo v příjemné atmosféře.

 

Jana Hrbková