Aktuality » Masopustní veselí

Masopustní veselí

Městská knihovna Louny, Oblastní muzeum v Lounech, Informační centrum města Louny, spolek Lounští Lounským a Spolek paní, dam a dívek vás 1. března 2022 srdečně zvou na „Masopustní veselí“.

Pořadatelé chtějí touto akcí připomenout lidové zvyky a tradice nejen dětem z mateřských a základních škol, ale i široké veřejnosti. Sraz je před knihovnou v 9:15, začátek masopustního reje v 9:30. Po přivítání masek si všichni společně zazpívají dvě písničky - Kalamajka mik, mik, mik a Pásla ovečky. Poté rychtář/starosta pan Pavel Janda předá klíče od města a průvod za doprovodu dechové kapely vyrazí městem. Trasa bude okolo muzea a fary zpět před knihovnu, kde v 10:30 vystoupí klienti denního stacionáře. Tradičním vyvrcholením masopustního průvodu bude porážení kobyly. Všichni účastníci průvodu i ti, kteří se přijdou jen podívat, budou pohoštěni místními institucemi a obchodníky.

Čeká na vás hudba, tanec, zpěv, zábava, masky (střapáč, kat, selky, vojáci, mušketýři, turek, laufer, žid, babka, řezník s kobylou a samozřejmě písař s rychtářem) a různé dobroty (koblihy, boží milosti, koláčky, škvarkové placky, jitrnice). Těšíme se na vás.

 

Ilona Konířová