Aktuality » Mikulášská nadílka v knihovně

Mikulášská nadílka v knihovně

Městská knihovna Louny připravila pro své čtenáře dárek k Mikuláši. Od neděle 5. prosince spouští novou službu – půjčování elektronických knih. Reaguje tím na současnou pandemickou situaci a považuje za nutnost systematičtěji pracovat s on-line zdroji a dokumenty.

Ve spolupráci s firmou Palmknihy bude zpřístupněno na 10 tisíc knih v elektronické podobě. Každý měsíc budou přibývat další. V letošním roce začali čtenáři stále více využívat alternativní služby knihovny, jako jsou půjčování z okénka nebo rozvoz knih do domu. Bezkontaktní e-výpůjčky jsou dalším krokem, jak překlenout aktuální pandemickou situaci a zároveň pokrýt poptávku po e-službách.

Službu mohou využít všichni registrovaní čtenáři knihovny, nabídka e-knih bude propojena s on-line katalogem knihovny. Po přihlášení do čtenářského konta si budou moci čtenáři půjčit až 3 elektronické knihy. Nutná bude také registrace na webu www.palmknihy.cz a stažení aplikace eReading do svého mobilního telefonu. Aplikace je dostupná na Android i iOS.

Podrobný návod najdou čtenáři v jednotlivých odděleních a na webu www.mkl.cz/evypujcky.

Projekt elektronických knih v MKL byl finančně podpořen MK ČR z programu Veřejné informační služby knihoven VISK 3.

 

Ondřej Kunc, MKL