Aktuality » Noc s Andersenem v Lounech: Pohádková noc plná her a zábavy

Noc s Andersenem v Lounech: Pohádková noc plná her a zábavy

Dne 22. března 2024 se v Městské knihovně Louny odehrál večer plný pohádek, hudby a pohodové atmosféry. Tento rok byla tradiční akce Noc s Andersenem zaměřena na propojení literatury s hudbou prostřednictvím hudebních pohádek.

Děti i dospělí měli možnost prozkoumat stanoviště, kde se představily opery jako Libuše, Čertova stěna nebo Dalibor, přičemž někteří návštěvníci měli tu čest osobně se setkat s dánským spisovatelem Hansem Christianem Andersenem, a dokonce i s významným hudebním skladatelem Bedřichem Smetanou. Pestrý odpolední program byl obohacen vystoupením pěveckých sborů, které zazpívaly známé melodické skladby. Na pódiu se představily talentované děti ze sborů Školáci při ZŠ Školní, MŠ Přemyslovců, Housenky a kukly při ZŠ Kpt. O. Jaroše a MŠ Šafaříkova. A co by to bylo za akci bez klasického opékání buřtů na dvorku knihovny.

Vrcholem večera byl lampionový průvod, který procházel lounskými uličkami a zakončil svou pouť ve Veslařském Klubu Ohře Louny. Avšak i poté, co lampiony uhasly, zábava nekončila. Skupina vybraných dětí se vrátila do knihovny, kde je čekal noční program plný soutěží, čtení, a dokonce dobrodružná výprava do Oblastního muzea v Lounech.

Sobotní ráno přineslo závěr celé akce. S dětmi, které strávily noc v knihovně, jsme se rozloučili a předali jim drobné dárky jako vzpomínku na tento úžasný zážitek.

Na závěr bychom rádi vyjádřili poděkování všem, kteří se podíleli na úspěchu letošní Noci s Andersenem v knihovně. Zvláštní dík patří našim sponzorům, Vackovu pekařství a Potravinám Central, kteří zajistili občerstvení pro nocující děti. Dále chceme poděkovat všem dobrovolníkům a zaměstnancům, kteří se věnovali přípravě a průběhu celé akce.

S radostí oznamujeme, že letošní Noc s Andersenem byla úspěšně ukončena, ale již se těšíme na další ročník v roce 2025. Doufáme, že se opět sejdeme a společně si užijeme další nezapomenutelnou noc plnou pohádek, hudby a radosti.

 

Karolína Plívová, MKL

 

Fotogalerie