Aktuality » O lounských legionářích

O lounských legionářích

Do 18. pokračování setkání studentů Třetího věku MKL nad tématy doby první republiky přijali pozvání pánové Jiří Líšťanský a Jaroslav Havrlant.

Ti jsou zároveň společně autory knihy Legionáři Lounska za samostatnost Československa, která vznikla po dlouhodobém sběru informací a materiálů k tomuto tématu. Studentům během velmi zajímavé přednášky představili jednotlivé osobnosti a význam legionářů pro vznik naší samostatné republiky po první světové válce a činnost legionářských organizací v době první republiky.

Jejich mluvený projev dokreslila i pečlivě připravená prezentace obsahující mnoho unikátních fotografií. Bylo poznat, že pro oba přednášející je téma skutečně srdeční záležitostí. Sběr představeného materiálu probíhal u nás i v zahraničí v místech, kde probíhaly boje legionářů.

Městská knihovna Louny pokračuje v nahrávání přednášek, které dále slouží k výuce a uchování paměti na dobu první republiky. A tímto způsobem zároveň děkujeme i Oblastnímu muzeu v Lounech za spolupráci při přípravě a realizaci těchto přednášek.

 

Jitka Andrlová, MKL