Aktuality » Otevřený literární seminář s Lidmilou Kábrtovou

Otevřený literární seminář s Lidmilou Kábrtovou

Současná česká autorka oblíbených knih Koho vypijou lišky a Místa ve tmě se představí čtenářům v pondělí 2. března v lounské knihovně. Otevřený literární seminář proběhne dopoledne od 10 do 12 hodin. Ke studentům projektu Třetí věk, kteří absolvují seminář v rámci svého programu, se mohou přidat další zájemci.

Tradice otevřených literárních seminářů v lounské knihovně má letitou tradici, setkáním s „opravdovými“ autory prohlubuje zájem čtenářů o literární dílo obecně. Dojde-li k setkání mezigeneračnímu, je to další bonus.

Kábrtová se bude zabývat především atypickým románem Koho vypijou lišky.

Je složen z krátkých padesátislovních příběhů, humorných, smutných i drsných, které vypráví o životě v Československu v 70. a 80. letech optikou malé holčičky. Každý příběh má svoji pointu a zároveň funguje jako součást celku. Pro čtení je kniha upravena tak, že během dvou vyučovacích hodin se s ní posluchači seznámí s celou a zůstane i prostor na diskusi na pomezí literatury – dějepisu – základů společenských věd. Čtení je pojato divadelně, zábavně a velmi neformálně.

Knihu Koho vypijou lišky také zpracoval Lukáš Hejlík v rámci projektu LiStOVáNí.

Účast v semináři za vstupné pouhých 50 Kč, studenti třetího věku zapsaní v semináři literatura a divadlo zdarma. Místo je možné rezervovat na adrese kucerova@mkl.cz.

 

Dagmar Kučerová