Aktuality » Studenti projektu Třetí věk Louny na exkurzi za historií a kulturou

Studenti projektu Třetí věk Louny na exkurzi za historií a kulturou

V sobotu 16. března se studenti projektu Třetí věk Louny vydali na exkurzi plnou historie a kultury. Jejich cesta vedla do bunkru Drnov – Muzea studené války a protivzdušné obrany, na výstavu fotografií Jiřího Hanke na kladenském zámku a do kostela Nejsvětější Trojice ve Smečně.

Bunkr Drnov je unikátní památkou studené války. Jedná se o mohutný podzemní bunkr, který byl vybudován v 80. letech 20. století jako úkryt pro štáb civilní obrany. Studenti se zde dozvěděli o historii studené války, prohlédli si autentické vybavení bunkru a zažili atmosféru tehdejší doby.

Výstava fotografií Jiřího Hanke na kladenském zámku představila tvorbu jednoho z nejvýznamnějších českých fotografů. Studenti se mohli pokochat krásnými a dojemnými fotografiemi, které zachycují život v Kladně v 70. letech 20. století, s přesahem do 90. let.

Kostel Nejsvětější Trojice ve Smečně je barokní kostel z 18. století. Studenti si zde prohlédli krásnou interiéru kostela a dozvěděli se o jeho historii. Poslechli si, jak znějí nestarší dochované varhany v Čechách.

Exkurze byla pro studenty velkým zážitkem. Mohli se dozvědět mnoho nového o historii a kultuře a zároveň si užít příjemný den v krásném prostředí. Pro studenty jsou připravené exkurze do Jabkenic a Dobrovic (duben), Klenové (květen), Hradce Králové (červen).

 

Ondřej Kunc, MKL

 

Fotogalerie