Aktuality » Studentky a studenti Třetího věku na výstavě „Žiju v první republice“

Studentky a studenti Třetího věku na výstavě „Žiju v první republice“

V Oblastním muzeu v Lounech je možné navštívit kouzelnou výstavu „Žiju v první republice“ složenou z mnoha originálních šatů, klobouků, obuvi a módních doplňků z prvorepublikové doby. Ke zhlédnutí a prolistování je zde i mnoho ročníků dobových časopisů.

Studenti, a hlavně studentky Třetího věku Městské knihovny Louny hojně tuto výstavu navštívili v rámci svých studijních oborů, a to například ve vlastivědě či v oboru, který se přímo věnuje městu Louny v době první republiky. Studentky velmi ocenily zasvěcený výklad knihovnice a kurátorky muzea Stanislavy Profousové, díky které byla tato výstava přivezena do Loun.

„Mnoho z těchto modelů, doplňků a dobových předmětů jistě máte, nebo jste měly doma. Výstava je připomenutím doby, kdy se nejen dbalo na eleganci, ale i na to, aby dané slovo platilo,“ řekla k výstavě paní Profousová. Pro studentky, ač dobu samotné první republiky nezažily, to byla velká příležitost ke vzpomínání na dobu mládí, ruční práce i předky. Zároveň se shodly, že v těchto modelech by bylo možné vyrazit do společnosti i dnes.

Lektoři a studenti Třetího věku Městské knihovny Louny velmi děkují paní Stanislavě Profousové za provedení výstavou a krásný zážitek.

 

Jitka Andrlová, MKL