Aktuality » Tajemství Loun první republiky

Tajemství Loun první republiky

V Pavilonu Josefa Fouska na lounském výstavišti byla zahájena výstava Tajemství Loun první republiky Městské knihovny Louny. Při slavnostní vernisáži se dne 12. května 2023 sešli tvůrci projektu – studenti a lektoři Třetího věku společně se zástupci lounských spolků a lounskou veřejností. Výstava ukazuje v kresbách studentek, dobových fotografiích a krátkých textech tehdejší osobnosti města, budovy, které byly ve městě postaveny, i běžný každodenní život v Lounech za první republiky.

Výstavu studenti společně s lektory připravili pro lounské školy, aby se žáci druhého stupně základních škol a studenti středních škol mohli seznámit s nedávno minulým, velmi plodným obdobím dějin našeho města. I pro ně jsou součástí výstavy QR kódy, po jejichž načtení je možné zhlédnout vzpomínky pamětníků, nebo krátké vstupy odborníků k jednotlivým tématům. Školy jsou zvány na knihovnické lekce nabízené knihovnou přímo v prostoru pavilonu Josefa Fouska.

Výstava je zároveň určena lounské veřejnosti a zahrnuje v sobě i zajímavý doprovodný program. Lounskou veřejnost tímto prostřednictvím kulturního měsíčníku i speciálního letáku MKL srdečně zveme k návštěvě letního pavilonu, výstavy i doprovodných akcí.

 

Jitka Andrlová, knihovnice MKL a kurátorka výstavy