Aktuality » Veleúspěšné Štěstí

Veleúspěšné Štěstí

Literární soutěž, kterou vyhlásila ZUŠ Louny a Městská knihovna Louny, je v cíli prvního ročníku. A to velmi úspěšně. Celkem 190 textů z celé republiky, napříč věkovými skupinami. Navíc úroveň textů dosahuje značné literární kvality. Pro organizátory je to velká motivace pro další ročníky a podobné aktivity.

Akce celostátního charakteru pro uživatele českého jazyka oslovila dětské i dospělé tvůrce. Dorazily texty z Lounska, Rakovnicka, Karlových Varů, Prahy, Hradce Králové, Telče, Třeboně, Brna, Havířova, Zlína i dalších míst.

Dorazilo 107 textů prózy a 83 textů poezie.

V kategorii poezie:

  1. kategorie - 34 (11-14 let věku)
  2. kategorie - 19 (15-18 let věku)
  3. kategorie - 27 (19 let věku a více)

 

V kategorii próza:

  1. kategorie - 59 (11-14 let věku)
  2. kategorie - 33 (15-18 let věku)
  3. kategorie - 28 (19 let věku a více)

 

Nejmladší účastnicí je devítiletá Isabel Václavíková, nejstarším účastníkům je 80+. Mezi tvůrci jsou také čtenáři lounské knihovny a žáci lounské ZUŠ.

V současné těžké době pedagogové uvítali výzvu ke smysluplné práci. Pedagog Matyaš Hauser z liberecké ZUŠ děkoval organizátorům slovy: „ Závěrem bych chtěl za sebe i děti moc poděkovat. Možnost prezentovat svoje texty v rámci této soutěže spoustě dětí dodává novou energii a chuť tvořit, chuť se ukázat“.

Také rodiče považovali za důležité, aby se děti mohly zúčastnit. „ Zasílám vám příspěvek (povídku) od mé dcery Isabel Václavíkové do literární soutěže na téma Štěstí. Vím, že je mladší, než je nejnižší kategorie. Na své povídce pracovala s radostí několik dnů. S gramatikou jsem jí trochu pomohla. Budeme rádi, když příspěvek přijmete buď do soutěže, nebo aspoň mimo soutěž”, napsala paní Zuzana Václavíková. Organizátoři přidělili malé Isabel „divokou kartu“ a do soutěže ji s radostí zařadili.

Lektorský sbor má těžkou práci, spravedlivě a poctivě texty hodnotí. Výsledky budou zveřejněny v rámci krajské recitační přehlídky 11. června 2021. Každý z účastníků obdrží poštou malý dárek, který věnuje spolek Lounští Lounským. Vítězné práce budou zveřejněny v celostátním mediálním prostoru.

Děkujeme všem účastníkům

 

13.4.2021

Johana Prošková a Dagmar Kučerová