Aktuality » Velmistr Sergej Movsesjan hrál v Lounech

Velmistr Sergej Movsesjan hrál v Lounech

Šachový klub Louny spolu s Městskou knihovnou Louny uspořádal v pavilonu A na Výstavišti šachovou simultánku s mezinárodním velmistrem Sergejem Movsesjanem. Zúčastnili se jí dospělí hráči a mládežníci lounského šachového klubu a šachových klubů z regionu.

Ze třiceti odehraných partií uhráli hráči jedno vítězství (Tomáš Vagner z Chess Most) a šest remíz, na nichž se podíleli nejlepší hráči Šachového klubu Louny (Tomáš Hons, Radomír Volek, Václav Kšána, Tomáš Lančarič, Richard Kopřiva) a bývalý lounský hráč Martin Vostřel. Simultánka se protáhla na téměř tři hodiny, a, dle vyjádření samotného protagonisty velmistra Movsesjana, byla na velmi vysoké úrovni.

Simultánku moderoval M. Červencl, v roli rozhodčího stanul Radek Urych.

 

Ladislav Jarina, předseda šachového klubu

 

Kdo je Sergej Movsesjan?

Sergej Movsesjan (* 3. listopadu 1978, Tbilisi, Gruzínská sovětská socialistická republika) je arménský šachový velmistr, který ale reprezentoval také Česko a Slovensko. Svého nejvyššího ratingu ELO 2751 bodů dosáhl v lednu 2009 a zařadil se mezi 10 nejlepších hráčů. K září 2017 měl ELO 2671 bodů, což ho řadilo na 72. místo světového žebříčku.