Aktuality » Za skláři a přírodou Českolipska

Za skláři a přírodou Českolipska

15. června připravila Městská knihovna Louny exkurzi pro studenty Třetího věku oboru českopis. Jejím cílem bylo tentokrát Českolipsko. První zastávkou byla Panská skála u Kamenického Šenova – nejstarší geologická rezervace u nás. Poté následoval přesun do sklářského městečka Nový Bor. Zde všichni navštívili Sklářské muzeum a dílnu, kde pan Winsch předváděl foukání skla nad kahanem. Oběd byl domluven v restauraci Huť, ve které si návštěvníci pochutnávají na místních specialitách (sklářská řezanka) a sledují skláře při práci.

Po obědě se všichni společně vydali do Sloupu v Čechách, kde proběhla komentovaná prohlídka skalního hradu, který stojí na 30 m vysoké skále, návštěva lesního divadla, kde studenti vyzkoušeli akustiku společným zpěvem. Ti zdatnější pak pokračovali na rozhlednu na Stráži, stojící na pískovcovém masivu v nadmořské výšce 354 a vede na ni 150 schodů.

Výlet i počasí se vydařily. Krásná příroda, zajímavé památky ale také odpočinek při kávě a zmrzlině – prostě příjemně prožitý den, plný zážitků.

 

Ilona Konířová, MKL

 

Fotogalerie