Třetí věk » Divadelní soubor » Historie souboru

Historie souboru

Amatérský divadelní soubor Třetí věk Louny zahájil svou činnost v roce 2008, původně jako jeden z nabízených předmětů projektu Třetí věk Městské knihovny Louny.

 

Během svého působení získal významná ocenění na poli amatérského autorského divadla:

 

Herečky se účastnily celostátní přehlídky Jiráskův Hronov a podnikly několik úspěšných turné po České republice i zahraničí.

 

S dvouletou pravidelností soubor úspěšně realizuje již čtyři autorské hry: "Včera se mi zdálo aneb Život ženy ve 20 minutách" (premiéra v roce 2008), "A modrý z nebe byste nechtěli?" (premiéra v roce 2010), "Staří není pro zbabělce" (premiéra v roce 2012) a "Racek" (premiéra v roce 2015), "Analema" (premiéra v roce 2016).

Témata prvních dvou her zahrnují život v druhé polovině 20. století, zvláště pak druhé představení je v podstatě "živým dějepisem" vypovídajícím o nástupu totalitního režimu v tehdejším Československu. Své diváky našly nejen ve své věkové kategorii, ale především mezi mladou generací.

 

A co je nejdůležitější - soubor tvoří stále dál. Nejcennější skutečností je aktivní přístup žen seniorského věku ke svému životu. Jak samy herečky říkají, důchod nepovažují za tragické období, ale naopak za čas, kdy mohou realizovat své sny a plány.