Třetí věk » Články » Radost v lounské knihovně

Radost v lounské knihovně

První říjnový týden je již tradičně svátkem všech knihoven. Ve čtvrtek 5. 10. 2017 se v Zrcadlové kapli pražského Klementina konalo slavnostní předávání cen nejlepším knihovnám. Do Loun také jedna z nich putuje.

Za účastni ministra kultury Daniela Hermana a dalších významných představitelů kulturního života převzaly nejlepší české knihovny ocenění za rok 2017. Městská knihovna Louny získala titul Nejlepší městská knihovna roku 2017 v kategorii měst od 10 001 do 20 000 obyvatel – Zvláštní ocenění za vynikající komunitní a vzdělávací aktivity.

Ocenění je potvrzením toho, že vzdělávací projekty, zvláště pak projekt Třetí věk, mají smysl a že směřování ke komunitní knihovně je jediné správné. Knihova se velmi významně zaměřuje také na práci s dětmi a mládeží, nabídka pro školy všech typů je unikátní. Rovněž zaměření na prorodinné aktivity, včetně otevírací doby knihovny(neděle) je považováno za následováníhodné.

Ocenění získala lounská knihovna opakovaně, letos se navíc pyšní také prestižním titulem Kamarádka knihovna 2017, který získala v červnu. Knihovna děkuje všem svým čtenářům, návštěvníkům a příznivcům.

 

Městská knihovna Louny